Reprezentacja kobiet i mezczyzn

Reprezentacja kobiet i mezczyzn każdym sezonie może pochwalić się

Zdjęcie pochodzi z: storage2.sportowefakty.pl.sds.o2.pl

Istnieją dwie polskie drużyny narodowe – siatkarek i siatkarzy, które reprezentują Polskę w meczach i imprezach sportowych, na zawodach, mistrzostwach i olimpiadach. Członków drużyn powołują selekcjonerzy. Może nimi zostać każdy posiadający obywatelstwo polskie. Trenerzy nie mają problemu ze zorganizowaniem bardzo dobrej reprezentacji – inaczej niż jest to w piłce nożnej. W Polsce jest bowiem bardzo wielu zawodników i zawodniczek grających na bardzo wysokim światowym poziomie. Obie drużyny, zarówno mężczyzn jak i kobiet, odnoszą duże sukcesy na polu międzynarodowym. Reprezentacja siatkarzy wielokrotnie zajmowała miejsca na podium dużych turniejów sportowych. Ostatni raz w 2015 r. wywalczyła srebro na igrzyskach europejskich.

Reprezentacja kobiet i mezczyzn wywalczyła srebro na igrzyskach

Zdjęcie pochodzi z: www.tygodnikzamojski.pl

Oprócz tego właściwie w każdym sezonie może pochwalić się medalem zdobytym na różnych zawodach. Polska reprezentacja w piłce siatkowej kobiet na podium międzynarodowych imprez stała dość dawno temu. W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku zajmowały trzecie miejsca na igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata. Natomiast całkiem niedawno, bo w 2015 r. zajęły drugie miejsce na mistrzostwach Europy.

Szkoda, że takich sukcesów nie odnotowują reprezentacje innych dyscyplin sportowych, a przede wszystkim piłki nożnej. Ta dyscyplina wciąż jest bardzo popularna, a jej kibice czekają na jakieś spektakularne zwycięstwo.

– autor artykułu

Author: Radiopolskasiatkowka.pl

Share This Post On