Sedziowie

Jak w każdej dyscyplinie sportowej, także i w siatkówce, bardzo istotna jest obecność sędziów. Siatkówka jednak, jak mało który sport idzie z postępem czasu. W hokeju już dawno temu wprowadzono kamery na bramkach, aby móc z całą pewnością stwierdzać co tak naprawdę wydarzyło się na boisku. Z kolei w piłce nożnej nadal brak jest takiego podglądu, a bardzo by się przydał. Wielokrotnie bowiem sędziowie popełniają tutaj błędy. W siatkówce niedawno również wprowadzono możliwość podglądania przez sędziów tego, co wydarzyło się na boisku.

Powoduje to znaczące ograniczenie popełnianych przez nich błędów. Dodatkowo, aby wyeliminować błąd ludzki sędziego, na zawodach i turniejach wysokiej rangi, wprowadza się zwiększoną liczbę sędziów liniowych. Czegoś takiego nie ma na przykład w piłce nożnej, gdzie ilość niewłaściwych decyzji sędziego jest bardzo duża i wielokrotnie decyduje o wyniku meczu. Po wprowadzeniu takich zmian w piłce siatkowej, właściwie do zera spadła ilość popełnianych przez nich błędów.

Zapewnia to bardzo wysoki poziom sędziowania i przyczynia się do eliminacji negatywnych emocji podczas meczu, o które przecież nietrudno wśród rozemocjonowanych kibiców i zawodników.

– autor artykułu

Author: Radiopolskasiatkowka.pl

Share This Post On